پیچیده در افکار

ما با افکارمان دفن خواهیم شد

ما با افکارمان دفن خواهیم شد

ما با افکارمان دفن خواهیم شد

طبقه بندی موضوعی
آخرین مطالب

آنچه که می نمیشنویم

يكشنبه, ۱ فروردين ۱۳۹۵، ۱۱:۲۳ ب.ظ

خامنه ای--------------------روحانی

خمینی----------------------بنی صدر


اختلافات را نمی شود مخفی کرد، اختلافات جایی خودشان را نشان می دهند. و عید امسال یکی از چندین و چند نشان اختلاف میان دولت و رهبری بود. جایی که رهبری بر خلاف بسیاری از سخنرانی هایشان مجبور به ارائه ی آمار شدند. جایی که رهبری مشخصا مسائلی را بیان کردند زیرا...

دولت همیشه در حال کتمان حقیقت است.(نظر شخصی)


موضوع اول آماری بود که رهبری از کارگاه ها و کارخانه های تعطیل و با بهره وری پایین منتشر کرد. جایی که رهبری نیاز دید وارد شود و اوضاع کشور را برای مردم از طریق آمار تببین کند. البته مردم خودشان تغییرات معیشتیشان را متوجه می شوند و پیش از هر کسی این موضوعات را درک می کنند. اما شاید کار رهبری ضربه ی خلاصی بود برای آمارهای جعلی و دروغین که مدت هاست گوشمان بهشان عادت کرده.


موضوع بعد برجام بود. چیزی که دولت آن را برگ برنده ی کارنامه ی خود می داند و این روزها به جای صحبت از یارانه هایی که قطع می شود و بودجه ی تلوزیونی که به آن داده نمی شود و پول هایی که خرج می شود و معلوم نیست کجا صرف می شود و خریدهای بی منطقی که دارد صورت می گیرد، به بیان آن می پردازد. بیانی افتخار آفرین و رستم طور که ما دنیا را ترکاندیم با این برجام. و وقتی صالحی می گوید که با گذشت بیش از چهل روز از اجرای برجام هنوز بانک های ما تحریم و است و چه و چه آقای رئیس جمهور با خونسردی و لبخند همیشگی اش می گوید ایشان وزیر خارجه نیست.

خب حالا که خود رهبری این موضوع را باز کرد چه؟ اصلا چرا رهبری باید این موضوع را شفاف کند؟

شاید اینکه مخالفان برجام که عموما گروه روشنفکر اسلامی جامعه هستند و حتی نیروهای ارزشی مردمی از طریق برجام و مخالفتشان با آن دارند مثل خیار قلع و قم می شوند. دولت با داسِ زبانِ آقای رئیس جمهور و زهر قلمش و قوانین و مجوزها و ... دارد همیشان را پر پر می کند. و خب این ضرر است. شاید رهبر با بیان این که برجام روی کاغذ جاری شده اما آمریکا اجازه ی اجرایی شدن درستش را نمی دهد خواست بگوید این بدبخت ها را به جرم مخالفت تکه پاره نکنید. حالا باید دید رئیس جمهور به لبخند باز چه بر سر اینان خواهد آورد.

+ من از مخالفین گفتم، آن هم نه همیشان. در مورد موافقین نظری نداده ام.


و موضوع بعدی که رهبری لازم دید بیان کند سخنی از خود ظریف بود. جایی که ظریف به رهبری گزارش داده که ما نتوانستیم تعدادی از خط قرمزها را نگه داریم. و خب این هم بیانش لازم بود. چرا که فتح الفتوح در لسان آقای رئیس جمهور چیزی بود که دنیا به آن حسادت می کرد و امام زمان آن را دوست داشت و حتی آن را از جانب خداوند می دانست(سایت ریاست جمهوری پیش از پاک شدن بخش هدیه ی خدا دانستن برجام) که یعنی هیچ نقصی نداشت. ما رستم وار رفتیم، زدیم و مرد لبخندها جناب ظریف همه را با فریاد "یک ایرانی را هرگز تهدید نکن" سر جایشان نشاند و مثل شیر برگشتیم. اما حالا رهبری چیزهایی را فاش می کند که تیم دولت تمام مدت سعی در مخفی کردنش داشته. خطوط قرمزی که زیر پا گذاشته شده و این صداقت دولت را زیر سوال می برد.


به امید لبخندهای صادقانه و اخم های صادقانه. لبخندهای دروغین دلها را به هم نزدیک نخواهد کرد.

  • محمد فائزی فرد

نظرات  (۳)

هر چند با نتیجه گیری هاتون موافق نبودم ولی خب واقعا "به امید لبخند های صادقانه و اخم های صادقانه"
پاسخ:
مرسی که نظر گذاشتین.
سیاست ورزی رهبری این شکلیه که همه چیز رو نمی گه، نگه می داره، از زمان هم  استفاده می کنه، بعد شروع می کنه می گه، اما مهم ترین بخش سیاست ورزی قویش اینه که هرگز دروغ نمی گه به هیچ وجه و حرفش دو تا نمی شه. اما سیاست ورزی روحانی خیلی همراه با ترس و دورویی و نان به نرخ روز و مصلحت خوردنه. تعجب می کنم واقعا از مردممون که چقدر غربی شدن و از این مدل آدم ها و رفتار ها حتی دفاع هم می کنن و اسمش رو می ذارن سیاست داشتن. خسته شدم از دیدن کارای این دولت.
راستی! بین خودمون بمونه من این پستو بعد از دیدن برنامه ی دید در شب ظریف نوشتم :) 
http://mytaste.blog.ir/post/215/%DB%8C%DA%A9-%D8%AA%D8%B9%D8%B1%DB%8C%D9%81%D8%8C-%DB%8C%DA%A9-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87%D8%8C-%DB%8C%DA%A9-%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%D9%87
راستی! بین خودمون بمونه... خطبه ی 194 نهج البلاغه هم خیلی قشنگه(همینطوری:))
پاسخ:
هر دوتا رو می خونم. هم خطبه رو و هم پستت رو.
مرسی بابتش دوتاش. و البته مرسی بابت همدلی :-"
خوبه لااقل نوشتین عقیده شخصی :ایموجی متفکر:
پاسخ:
آره ما خیلی دموکرات و از این چیزای باحالیم. دی:
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی