پیچیده در افکار

ما با افکارمان دفن خواهیم شد

ما با افکارمان دفن خواهیم شد

ما با افکارمان دفن خواهیم شد

طبقه بندی موضوعی
آخرین مطالب

تلقین

شنبه, ۱۵ اسفند ۱۳۹۴، ۰۲:۳۴ ب.ظ

آقا به رسم قدیم فیلم جدیدی که دیدم و خوشم اومد رو بتون معرفی می کنم شاید ندیده باشینش و برید ببینیدش.

inception


بعضی فیلم ها رو دوس دارم تحلیل کنم.

بعضی فیلما رو نمره میدم.

ولی در مورد این فیلم فقط یه چیز می تونم بگم:

«اگه ندیدینش جدا چیز مهمی رو از دست دادین»


یا علی.

 • محمد فائزی فرد

نظرات  (۱۵)

این فیلم فوق العاده است. همین چند روز پیش برای چندمین بار دیدمش و انگشت به دهن موندم از خلاقیت های نویسنده فیلم نامه, جلوه های ویژه و از اون بیشتر بازی های شاهکار. عالی بود, به این میگن فیلم :))))
پاسخ:
آره واقعا.
بسازیم ان شاالله از اینا. دی:
 • آنوشا ناروئی
 • نولان کاراش شاهکاره.. نولان کاراش شاهکاره.. نولان کاراش شاهکاره.. این فیلم نولان شاهکاره.. اینترستلارش چون فیزیک می خونم، خب.. خیلی تخیلیه! حتی میشه گفت ساینس فیکشنه..! چون به شدت تخیلیه، اومده یکم علمم چاشنی کارش کرده که خوشمزه باشه :))

  ولی اینسپشن فوق العادس.. صحنه آخر اینسپشن مخصوصا..

  پاسخ:
  موافقم که نولان کاراش شاهکاره و نولان کاراش شاهکاره و نولان کاراش شاهکاره دی:
  البته اینتر استلارش که تم اصلی که از کرم چاله ها، سیاه چاله ها و نسبیت زمان و اینا می گه که کاملا علمی و فیزیکیه. ولی اون چیزهایی که به طرح کلی اضافه شده و ماجرا رو خوشکل کرده آره تا حد خوبی تخیلیه. دی:
  و آره کار رسما ساینس فیکشنه.
  ولی همچنان کاراش شاهکاره. دی:
  دیده ایم ، فیلم جالی است 
  دنیای جالبی رو خلق کرده ، البته بین ستاره ای که دوستمون میگن اصلا ماجراش متفاوت از این فیلمه و سنخیتی نداره ولی اونم عالیه واقعا
  پاسخ:
  آره بعد تحلیل کردنش خیلی حال میده. یعنی لذتی که در تحلیل کردنش هست در خودش نیست خخخ
  این فیلم رو سه بار دیدم
  شاهکار سینما هست

  و آخر ازت چند سوال میپرسه ، یکیش شاید این باشه :
  نکنه الان این یک رویا باشه و تو داری خودت رو باهاش سرگرم میکنی و واقعیت اون وقتی میفهمی که بالاخره ساعت خوابت تموم بشه و یا بمیری ؟

  به نظر تو آخر فیلم مرده تو خواب بود یا بیداری ؟
  من هر چی فکر کردم به تنیجه نرسیدم تا این که وقتی یه بار گفتم چه اهمیتی داره؟ مرده وقتی اون فرفره رو چرخوند به خودش نگاه کردو گفت دیگه مهم نیست خواب باشم یا رویا و فرفره رو به حال خودش گذاشت و رفت چون دیگه به هدفش رسید بود و مهم هم همین بود چون دیگه با این کار به آرامش رسیده بود
  و ...
  پاسخ:
  ببین یه لینک بت میدم به شدت این قضیه رو کامل واشکافی کرده. خیلی خوبه یه نیگایی بش بنداز اگه حال داشتی
  http://zoomg.ir/2015/05/20/30067/inception-ending-analysis/

 • اَسی بولیده
 • وای چه تهدید کارسازی o_0
  آدم دیگه جرئت نداره نبینه :|
  پاسخ:
  خخخخخخخخخ
  ببینید :-"
  ترستاکه پ
  راجع ب مرگ
  پاسخ:
  برای من این طور نبود. بیشتر از بازی ای که بام شده بود به وجد اومدم.
  ولی خب دیدگاها متفاوته دیگه
  ببخشید اصلا یادم نبود شما از قبل دنبال شده بودید...

  پاسخ:
  حافظه ی شما هم بعله. دی:
  ببینم آقای دکتر از کجا باید دنبال کنم شمارو٬ این دنبال ها نه اون دنبال:)):)):)):))
   صفحه دعا رو بازسازیش کردم دوسدارم فردا صبح حتما سر بزنید...
  پاسخ:
  هاز قبل دنبال شده بودم حتی. دی:
  و ایول خیلی خوبه.
  حتما سر میزنم اگه بیدار بودم. اتفاقا یه قرار مهم دارم که براش دعا هم می خوام.
  مرسی
 • لی لی (لیلی نامه)
 • چه پیشنهادی خوبی:)
  تاییدش می کنم:)))
  پاسخ:
  درود بر شما :)
  سلام...
   آخیش...
   امیدوارم جالب باشه جمعه حتما یه سر بهش میزنم...
  پاسخ:
  ها سر بزنید.
  البته با نکاتی که آقای مجتبی واو فرمودن

  من اینو هر باری که می‌بینم، ظرفیت مغزم بیشتر میشه اصن. :D اینتراستلار هم به‌لحاظ علمی خصوصاً واسه منی که فیزیک اینا خیلی حالی‌م نیس، خیلی دیدمو وسعت بخشید. ولی شخصاً اینو ترجیح میدم، شاید به‌گرایشاتم بیشتر همخونه. :دی 
  پاسخ:
  کلا چیز در هم خیلی خفنی بود.
  خود فیلم یه حال بم داد.
  بعد با یه بنده خدایی نشستیم نقد کردیم یه حال دیگه داد
  بعد دوتایی رفتیم اون نقدی که به لینکش رو دادم رو خوندیم از سر یه حال دیگه بردیم.
  کلا لذت دنیا و آخرت نصیبمون شد
 • مجتبی و‏او
 • حرفتون درباره ی اختیارات و امکانات بیشتر سینما در تاثیرگذاری بر ناخودآگاه مخاطب کاملا درسته. منتهی ناخودآگاه همونطوری که خودتون هم اشاره ی درستی کردید متاسفانه جریان ساز نیست. و درنتیجه از این زاویه ی دید عمیق هم نیست. ولی بله من هم با شما موافق هستم که این دو مکمل هم هستند، و سینما هم از این زاویه ی دید که تاثیراتش بر ضمیر ناخودآگاه هست و "قابل مشاهده ی سریع، و ملموس" نیست می تونه به نوعی عمیق در نظر گرفته بشه. ولی یادمون نره، "عمیق"ی که می تونه کاملا منجر به سطحی شدن مخاطبش بشه، هر عمیقی مثبت نیست. :)
  پاسخ:
  این جملتون خیلی جالب بود.
  عمقی که منجر به سطحی شدن مخاطب می شه.
  کاملا درسته و کاملا عالی بود مرسی.
  البته توی این نبرد می شه سطحی ایجاد کرد که در نهایت منجر به عمیق شدن بشه. مثلا کار روی ناخوداگاه به صورتی که کتاب های خاصی رو به صورت سطحی خوب فرض کنه. این سطحیه ولی وقتی ترغیب شه بخونتش اون وقت با یه کار سطحی مخاطبی رو آفریدی که در عین حال عمیق هم هست. یعنی استفاده ی درست از این امکان به نظرم. مثاله البته


 • مجتبی و‏او
 • نظر شما کاملا متینه. البته بنده فکر می کنم که در همون نوشتار هم توضیح دادم درباره ی میزان و گستره ی تاثیرگذاری که برای سینما قائل هستم. و تعجب می کنم که می فرمایید «اگر این فن رو یاد نگیرید در نهایت شکست خواهید خورد» چونکه من خودم کاملا با این چیزی که می گید موافق هستم و مخالفتی هم فکر نمی کنم در این مورد اعلام کردم.
  در مورد اینی هم که می فرمایید باید واردش شد ببینید من خیلی علاقه دارم، خیلی هم ایده دارم، ولی از طرفی من امکانات و شرایط لازم برای ورود جدی به این عرصه رو ندارم و از طرف دیگر هم کار من واقعا چیز دیگری هست، و معتقدم که هر کس باید کار خودش رو به خوبی انجام بده، و من اگر الان بخوام وارد این کار بشم هم استهلاک فراوانی واسه م داره از حیث یادگیری حداقل جزئیات مورد نیاز کار، و هم کار تخصصی خودم رو به خوبی ارائه نمی دم، من به همین دلیل ترجیح دادم که به تذکر دادن رو بیارم، و بسنده کنم، و این کار رو هم انجام دادم، البته فکر نمی کنم کسی خونده باشتش زیاد مثل شما :) اما از همین حد بیشتر هم واقعا از دستم بر نمیومد.
  پ.ن: من برای تاثیر گذاری سینما عمق قائل نیستم، صرفا گستردگی قائل هستم و معتفدم عمق تاثیرگذاری کماکان برعهده ی رسانه های کاغذی یا همون کتاب ها هست و در اون مورد هم فعالیت های فرهنگی بسیاری رو در سر دارم و پیگیری می کنم.
  عزیزید.
  پاسخ:
  آره یادگیری که البته موضوع بحثم شما نبودی خیلی. بیشتر حالت تویِ نوعی وار داشت. یعنی بالاخره یه عده باید ورود پیدا کنن.
  و اون تذکرات هم کاملا درست و عالیه.
  در مورد گسترده بودن تاثیر رسانه های دیداری و عمیق بودن تاثیرات رسانه های نوشتاری اتفاقا من سخن شما رو قبول ندارم(قبول نداشتن من به معنی اشتباه بودنش نیست. صرفا نظرم این نیست و ممکنه من اشتباه کنم یا حتی هیچکدوممون اشتباه نکنیم)
  ولی مسئله ای که من رو به نتیجه ی متفاوت می رسونه تاثیر ناخودآگاه روی اعمال انسانه. و اینکه اعتقاد دارم چون سینما گستره ی وسیعتری از علائم رو می تونه ارائه بده، دیالوگ، تصویر، موسیقی نتیجتا تاثیر بیشتری روی ناخودآگاه آدم میذاره تا نوشتار. و این تاثیر همون تاثیریه که به شدت ب کار میاد.
  البته خودم شخصا در حال حاضر کار نوشتاری می کنم و قبول دارم که نوشتار هم عمق مطلوبی داره و عمقش بیشتر روی ضمیر خوداگاهه. که البته به نظرم ارزشمند تره.
  اما ماجرا اینجاست که بعضی وقت ها شیوه ی تقابل رو متناسب با مهاجم باید تعیین کنیم.
   ولی در عین حال همه ی اینا لازمه.
  یعنی الان که فکر می کنم حق رو می دم به شما اصلا.
  نوشتار شاید عمیق تره اما مخاطب محدود داره. که اتفاقا ارزشمنده. جریان سازه حتی.
  سینما مخاطب عام و گسترده داره. و اینم مهمه چون در نهایت توده ها رو به حرکت درمیاره.
  یه طورایی نوشتار میاد نیرویی تولید می کنه که سینما رو در دست بگیره و بعد توده ی مردم رو حرکت بده.
  مکملن.


  +من: مردی با تناقض های رفتاری. خخخ
 • مجتبی و‏او
 • interstellar قطعا خیلی جالب توجه تر از inceptionه ولی inception رو باید خیلی بیشتر بخاطر خلاقیت هاش ستود.
  البته اینو هم بگم که Interstellar خیلی مغرضانه انتهای فیلم رو مشرکانه رقم می زنه و مثلا تا 80درصد فیلم کار علمی جلو می ره و خیلی هم خوبه ولی توی سیاه چاله که دیگه هیچ کس ازش هیچ خبری نداره همه چیز مشرکانه میشه و انسان مرکز و ابتدا و انتهای همه چیز میشه. ولی خب مخاطب عام غالبا همه ی کار رو علمی تلقی می کنه، یعنی 100%! :) البته بعضی ها هم استدلال کردن که الباقی اتفاقات پس از ورود به سیاه چاله توهمات پس از مرگ اون فرد وارد شده بود(یعنی وارد نشد، بلکه نابود شد) که در اونصورت هم اولا اتفاقات ابتدای فیلم توجیهی نداره و از طرفی هم بر فرض تایید این نظریه باز هم دلیلی نداره که توهمات به این شکل باشه و به طریق اومانیستی به خورد مخاطب عام داده بشه.
  به هرحال این نظر شخصی من بود. و به همین دلیل هم کارهای این آقا رو به کسی معرفی نمی کنم. (البته من کلا هم به یاد ندارم هیچ کار هالیوودی دیگری رو هم به کسی "معرفی" یا توصیه کرده بوده باشم.)
  اگر دوست داشتید می تونید این نوشته م رو بخونید که در همین مورده:
  http://mytaste.blog.ir/post/191/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%8C-%D8%AA%D8%B0%DA%A9%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86
  موفق باشید. :)
  پاسخ:
  سلام.
  نه خب من نظر شما پیرامون جالب توجه تر بودن اینتراستلار رو قبول ندارم فعلا.(شاید بعدا قبول کنم، معلوم نیست) دی:
  ولی اینکه دوتا کار به شدت کارهای خوبین رو قبول دارم و اتفاقا روی تحلیل جهان بینی ماجرای اینتر استلار هم به شدت با شما موافقم. یعنی ماجرا به شکل کاملا مزخرفی اواخر غیر علمی بسته شد. یه دیالوگ به شدت بی روح بین رباط و این مرده و اینکه آره اینا رو انسان ها برات گذاشتن و فلان و فلان که خب نه اینکه باش مخالف باشم، ساخت داستانی درستی نداشت. توجیه ناپذیر بود.
  داستان اونجا کم آورد. و این خیلی بد بود.

  اینکه معرفی نمی کنید هم به نظرم هم کار خوبیه و هم کار بدی. اینکه این فیلما بی شک تاثیر میذارن که کاملا پذیرفته شده است.
  اما ماجرا اینه که رسانه کارکرد خیلی وسیعی داره و احتمالا از شما نه، از یه نفر دیگه می شنون تعریف فیلم رو. خب این وسط به نظرم کارکرد بهتر اینه که شما این فیلم رو توصیه کنید اما با ریزه کاری هایی که ازش خبر دارید. هشدارهایی که باید.
  نمی دونم البته. ولی تحریم احتمالا جوابگو نیست

  کاملا متنتون رو خوندم. و خب به نظرم حق دارین و شخصا با حرفاتون موافقم. منتها شما اگه این فن رو یاد نگیری، نتونی تو دستات بگیریش، در نهایت جامعه ات شکست خواهد خورد. البته این طوریه برداشت من که اگه قرار نیست فیلم بسازی و تاثیر فرهنگی بذاری که خب خودتو در معرض خطر قرار نده. ولی اگه می خوای کاری کنی لاجرم باید وارد این ماجرا بشی. ولی قبلش هم یه کارهایی برای پر شدن ظرفت از چیزای خوب انجام داده باشی. که البته من انجام ندادم و این اشتباهم رو قبول دارم.


 • شقایق رمضان پور
 • دیدمش...
  یه فیلم دیگه هم از کارگردانش تو همین مایه ها ساخته شده به اسم interstellar ...اون هم خیلی خوبه مثل اینکه؛من یک سومش رو دیدم و خوب بود:))
  پاسخ:
  آره اوانو دیدم.
  اونم فوق العاده بود. خیلی خیلی خوب بود.
  ولی این یه تجربه ی عجیب غریب بت میده. چیزی که تجربش نکردی اصلا.
  افکت جیغ بلند
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی